پروژه کارآفرینی گاوداری و تولید شیر

پروژه کارآفرینی گاوداری و تولید شیرپروژه کارآفرینی گاوداری و تولید شیر|1767279|evb|دانلود پروژه کارآفرینی, طرح توجیهی و طرح کسب و کار شیر خام, دانلود پروژه کارآفرینی تاسیس گاوداری, طرح توجیهی گاوداری تولیدی, پروژه کارافرینی
این فایل درباره ی پروژه کارآفرینی گاوداری و تولید شیر می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فهرست مطالب

تاریخچه

اهداف فعالیت

ضرورت ایجاد طرح

معرفی نوع طراحی

شکل کسب و کار

مجوز فعالیت

زراعت

محاسبه سرمایه‌گذاری اولیه

مراحل قانونی دریافت وام گاو شیری

بیمه گاوهای شیری

مسائل امنیتی

مبانی طرح در برآورد هزینه‌های جاری و درآمدها

بازاریابی

توجیه اقتصادی

نتیجه‌گیری

ویژگی‌ بارز محصولی

تاریخچه

بشر اولیه که سالیان درازی را به صورت بدوی از میوه درختان و شکار حیوانات امرار معاش می‌نمود، رفته رفته در صدد برآمد که برای مواقعی که دسترس به شکار نداشت حیواناتی را که مفیدتر و مطیع‌تر تشخیص داده بود به تدریج رام و اهلی سازد. کم کم در اثر تماس مداومی که بدین طریق با گاو، بز و میش کوهی حاصل کرد. علاوه برا فواید گوشت از مزایای شیر هم برخوردار شد و پس از قرون متمادی هنگامی که شهرنشین شد در گوشه خانه و کاشانه‌ای که برای خود ساخت جای مخصوصی هم برای نگاهداری گاو ترتیب داد.

در قرون وسطی در دوره رنسانس در کشورهای اروپایی به علت پیشرفت از یک طرف و استعداد زمین و شرایط مساعد جوی مراحل اول اصلاح نژاد گاوها متداول شده و تکثیر یافت. بدین طریق پرورش گاو اصیل به خصوص در صد ساله اخیر با استفاده از تلقیح مصنوعی در اغلب کشورهای جهان متداول شده و تعمیم یافته است.

اهداف فعالیت

1- کسب درآمد

- ایجاد اشتغال

3- پیشبرد هدف خودکفایی ملی از نظر فرآورده‌های پروتئینی.

ضرورت ایجاد طرح

1- تامین گوشه‌ای از کمبود پروتئین جهان

با توجه به این که جهان امروزه با کمبودهای پروتئینی چه از نظر فرآورده‌های گوشتی و چه از نظر فرآورده‌های لبنی مواجه است و مبارزه با این کمبودهای جهت جلوگیری از سوء تغذیه در سطح جهان یکی از مسائل روز می باشد. از این رو برای تامین گوشه‌ای از این کمبودها حداقل در کشور به احداث این واحد روی آورده‌ایم.

2- مطالعات ژنتیکی و تعمیم صفات پسندیده‌ نسل‌های جدید:

3- جلوگیری از نازایی گاوهای اصیل: نسبت به دام‌های دیگر بیشتر است، آن هم به دلیل تولید زیاد شیر اعمال فیزیولوژیکی تناسلی شدیدا متاثری شود که اگر به مواقع این عوارض درمان نشود گاو دچار نازایی می شود که اگر به موقع این عوارض درمان نشود گاو دچار نازایی می‌شود که اگر تلقیح در شرایط صحیحی انجام شود بسیاری از گاوهای به ظاهر نازا ممکن است آبستن شوند.

معرفی نوع طراحی

در کشور ما خواه ناخواه بایستی در کار دامپروری تحولی به وجود آید و سنت‌های غلز گذشته به فراموشی سپرده شود و با فکری تازه و اسلوبی جدید کار آغاز گردد. موضوع طرح احداث واحد گاوداری صنعتی خصوصا پرورش گاوهای اصیل شیری که بر اساس میزان تولید شیر یا خشک بودن شیر نیز میزان کم خوراک یا پرخوراک بودن از هم جدا شده و خوراکشان بر اساس فرمول‌هی مشخص در اختیارشان قرار می‌گیرد. در ضمن افزایش رئوس گاوها از طریق تلقیح مصنوعی از دیگر فعالیتهای مهم این واحد می‌باشد که به منظور اصلاح نژاد و ایجاد صفات پسندیده می باشد.

شکل کسب و کار

شکل کسب و. کار به صورت تولید شیر می‌باشد.

مجوز فعالیت

مجوز فعالیت این گاوداری از جهاد سازندگی در امور دام گرفته شده است.

تشریح طرح: بازار فروش: این واحد گاوداری شامل خرید پرورش دام، زراعت، احداث ساختمان‌‌ها و تاسیسات و خرید ماشین آلات و ادوات می باشد که طبق برنامه زمان بندی شده انجام خواهد گرفت. گاوداری به موجب این طرح در سال دوم اجرای طرح پس از آماده شدن ساختمان‌ها و تاسیسات تعداد پنجاه راس گاو شیری و دو راس گاو نر نجمی خریداری و نگهداری می‌شود. تعداد دام‌ها به تدریج تغییر کرده و تا سال پنجم...

نـوع فایـل : Word

تعداد صفحات : 12

حجم فایل : 15 کیلوبایتمطالب دیگر:
تحقيق بررسی و شناخت صنایع دستی و صنايع دستي استان فارستحقيق هنر غرفه آراييگزارش کارآموزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیضاگزارش کارآموزی انتقال گرماگزارش کارآموزی آشنایی کامل با فیبر نوریبررسی رابطه بین سبک های مدیران و رضایت شغلی کارکنان مدرسهبررسي رابطه بين سن و تحول قضاوت اخلاقي دانشجويانبررسي رابطه بين عزت نفس و افكار غير منطقي در دانش آموزان دبيرستان دخترانهبررسی رابطه دینداری و میزان طلاق بین زنان شهر تهرانبررسي رابطه رضايت شغلي و عملكرد شغليبررسي رابطه كمال‌ گرايي والدين با عزت‌ نفس ، جرأت‌ ورزي و خودكار آمدي فرزندانبررسی رابطه ميان بازی های رايانه ای و مهارت اجتماعی نوجوانانبررسی رغبتهای شغل دانش‌ آموزان دختر ناشنوا و عادیبررسی روشهای آموزشی ناشنوایان و تأثیر آن در پیشرفت تحصیلی شانبررسي روشهاي بكارگيري آموزش مجازي (ICT) در ارتقاء فرايندگزارش کارآموزی حسابداری مرکز مخابرات استان فارسبررسی طلاق از منظر ادیان ، جامعه شناسی و حقوقیبررسي علل اعتياد جوانانبررسی علل انحراف اجتماعی دانش آموزان دخترنقشه ی زمین شناسی استان البرزنقشه ی زمین شناسی استان چهارمحال و بختیارینقشه ی زمین شناسی استان اردبیلنقشه ی زمین شناسی استان آذربایجان غربیگزارش کارآموزی رشته حسابداری در سازمان بهزیستی کوی زهرانقشه ی زمین شناسی استان بوشهر